O mnie

Katarzyna Kozłowska
Tłumacz przysięgły języka angielskiego od 1999 roku
Tłumaczenia – moja pasja.

Jestem tłumaczem przysięgłym języka angielskiego wpisanym na listę tłumaczy przysięgłych Ministra Sprawiedliwości pod nr TP/5500/05.

Tłumaczeniami zajmuję się od ponad 20 lat, a moja droga zawodowa rozpoczęła się, gdy w 1997 r. ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia angielska o specjalności językoznawczej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. W 1999 roku uzyskałam uprawnienia tłumacza przysięgłego i od tego czasu zajmuję się zawodowo tłumaczeniami.

W roku 2007 ukończyłam Interdyscyplinarne Studia Podyplomowe dla Tłumaczy na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie tłumaczeń prawniczych i sądowych – język angielski.

D60_1755. edit

W pracy tłumacza ogromnie ważne jest doświadczenie oraz ciągłe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Dlatego też aktywnie uczestniczę w różnych formach kształcenia: konferencjach, szkoleniach, warsztatach i repetytoriach dla tłumaczy.
Jestem członkiem Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy i Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS.
Wszystkie moje zlecenia, a zwłaszcza te specjalistyczne, traktuję jak wyzwanie! Dlatego z pasją zgłębiam nowe dziedziny i nieustannie się uczę. Chętnie korzystam z porad i konsultacji specjalistów (często są to moi cudowni znajomi lub członkowie rodziny) i zamęczam ich pytaniami, aż dokładnie zrozumiem temat…
Czy przyjmuję każde tłumaczenie? Nie! Jeśli uznam, że nie jestem w stanie dobrze wykonać tłumaczenia (np. z powodu zbyt krótkiego terminu lub tematu, którego nie rozumiem i nie mam możliwości dokształcenia się), to … odmawiam.
Moje zawodowe zainteresowania skupiają się wokół językoznawstwa, w szczególności fonologii, dialektologii i historii języka.
Od 2015 posiadam uprawnienia przewodnika turystycznego po moim ukochanym mieście Zamościu i Roztoczu. W czasie, kiedy nie tłumaczę dokumentów, z radością świadczę usługi przewodnickie w języku angielskim.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch synów. Miłośniczką zumby, jogi i dobrej literatury.